środa, 7 września 2011

DZIEŃ 2: SUPER DNA z MASSEY FERGUSON

DZIEŃ 2 PODGAJE

Dziś byliśmy w drugim Agrocentrum Korbanka na Północy Polski. Udało nam się zgromadzić nawet większy tłum rolników niż na wczorajszej imprezie w Poznaniu. Pola demonstracyjne są mniej popularne w tym regionie Polski i wielu rolników chętnie skorzystało ze sposobności, aby przyjechać, zobaczyć na własne oczy i wypróbować co mamy do zaoferowania.

To nowo otwarte Agrocentrum posiada wszelkie możliwe udogodnienia, aby wspierać sprzedaż maszyn, doskonałe zaopatrzenie w części zamienne oraz serwis.

W dość otrzeźwiającym momencie spędziliśmy chwilę przy Pomniku Ofiar, który upamiętnia haniebne okrucieństwo popełnione pod koniec II Wojny Światowej. Był to moment głębokiej refleksji nad tym, jak to miejsce niegdyś wiążące się w ogromną tragedią dziś polskimi rękoma przyczynia się do pomocy polskim rolnikom w zwiększaniu produkcji rolnej. Złe czasy już dawno minęły.

Nasi goście to w dużej części studenci tutejszej Szkoły Rolniczej. Wszyscy chętnie rzucili się na ulotki z naszej oferty. Najpopularniejsze okazały się informacje o nowym kombajnie zbożowym MF, co nas bardzo zaskoczyło z uwagi na raczej mieszany charakter tutejszego rolnictwa.

Jedno jest pewne, tutejsi rolnicy doskonale wiedzą jak wypróbować, przetestować traktory, ustawiając je na różne głębokości orki i różną wydajność.
Wszystkie ciągniki demonstracyjne cieszą się zainteresowaniem, ale najwięcej pytań o ceny dotyczy ciągników o mocy od 80 do 150 kM.

Pomimo, że nie demonstrujemy ciągnika MF 3600 stojącego na specjalnej ekspozycji, to ten zwrotny ciągnik odgrywa ważną rolę w całości pokazu, wraz z kombajnami zbożowymi i prasami MF. Cieszy się dużym zainteresowaniem.

Pokaz maszyn rolniczych zakończyliśmy w doskonałych humorach a naszą główną nagrodę otrzymał super dziadek, który przybył na pokazy wraz ze swoimi wnukami w wieku 3 i 4 lat. Ich szczęśliwe buzie były najmilszym akcentem dzisiejszego dnia.


(relacja Campbella Scotta z AGCO)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz